Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
در بازار ارزهای دیجیتال تریدر باشیم یا هولدر؟ - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

در بازار ارزهای دیجیتال تریدر باشیم یا هولدر؟

تریدر یا هولدر

دسترسی سریع

تریدر باشیم یا هولدر؟ کدام یک بهتر است! این یکی از سوالات بسیاری از افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال است. انتخاب هر یک از این استراتژی ها پیش از هر چیز بستگی به معامله گر، میزان ریسک پذیری و رفتار او در مقابل نوسانات دارد. در بازار ارزهای دیجیتال مانند هر بازار مالی دیگری افراد می توانند با سرمایه گذاری کردن به سود برسند، اما روش سرمایه گذاری در این بازار همیشه مورد بحث بوده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به این پرسش که تریدر بودن بهتر است یا هولدر بودن پاسخ دهیم و نتیجه سرمایه گذاری با استفاده از هر یک از این روش ها را بررسی نماییم.

هولد یا ترید؟

پیش از پاسخ به این سوال که هولد کردن بهتر است یا ترید باید مروری بر مفهوم ترید و هولد در ارزهای دیجیتال داشته باشیم.

هولد بهتر است یا ترید

هولد کردن چیست؟

هولد (Hold) کردن که در ارزهای دیجیتال با نام هودل (Hodl) نیز شناخته می شود به معنی نگهداری ارزهای دیجیتال به مدت طولانی است. هودلر نیز کسی است که رمز ارزهای خود را برای مدت مشخصی نگهداری می کند. هودلر بودن قوانین خاص خود را دارد که در مقالات پیشین به آن پرداخته شده است. هودلرها عملا سرمایه گذاران بلند مدت در بازار سرمایه هستند زیرا ارزهای دیجیتال را برای یک تا چند سال نگهداری می کنند و تحت تاثیر نوسانات آنی بازار قرار نمی گیرند.

هولد کردن ارز دیجیتال

ترید کردن چیست؟

ترید کردن به معنای خرید و فروش ارز دیجیتال طی مدت زمان خاصی است که این زمان کاملا بستگی به سبک معاملاتی معامله گر دارد. تریدر نیز کسی است که با خرید و فروش ارزهای دیجیتال در نوسانات صعودی و نزولی، از این نوسانات به نفع خود استفاده می کند و از آنها سود کسب می کند. تریدرها معمولا به دو دسته تریدرهای روزانه و تریدرهای نوسانی تقسیم می شوند.

تریدرهای روزانه موقعیت های معاملاتی را از چند ساعت تا چند روز حفظ می کنند، در حالیکه معامله گران نوسانی معامله را از چند روز تا چند هفته و حتی چند ماه نگه می دارند. تریدرها از قدرت تصمیم گیری و ریسک پذیری بالایی برخوردارند. این افراد بازار را به طور مداوم رصد می کنند تا موقعیت های معاملاتی مناسب را یافته و وارد آن شوند، همچنین می توانند در لحظه تصمیم خود را بگیرند و به سود برسند.

ترید ارز دیجیتال

مزایا و معایب ترید ارزهای دیجیتال

مزایا: ترید ارزهای دیجیتال روشی بالقوه برای کسب سود و شرکت در موقعیت های معاملاتی است. با ترید ارزهای دیجیتال می توان به طور مداوم موقعیت های معاملاتی جدیدی ایجاد کرد و ارز خرید و فروش رمز ارزها سود کسب کرد. در صورت یک ترید هوشمندانه تریدر می تواند به سودهای کلانی تنها در چند لحظه دست یابد و درآمد بزرگی کسب کند.

معایب: فشار روانی و اضطراب در ترید ارزهای دیجیتال از هولد کردن ان بسیار بیشتر است. تریدرهای ارز دیجیتال به دلیل استفاده از نوسانات لحظه ای بازار و رصد مداوم آن استرس بیشتری را نسبت به هودلرهای ارز دیجیتال متحمل می شوند. علاوه بر این تریدرهای ارزهای دیجیتال برای تحلیل بازار و یافتن موقعیت های معاملاتی باید زمان زیادی را صرف نظارت بر بازار و تجزیه و تحلیل آن کنند. همچنین ترید ارزهای دیجیتال نیازمند دانش و تخصص کافی در این حوزه است.

مزایا و معایب ترید

مزایا و معایب هولد کردن ارزهای دیجیتال

مزایا: هولدکردن ارزهای دیجیتال هزینه های مربوط به تراکنش، کارمزدها و مالیات رمز ارزها را کاهش می دهد و با این کار سود بیشتری برای هولدر دارد. هولدرها برای هولد کردن یک ارز دیجیتال درباره آن تحقیق کافی را می کنند و تحلیل های آن را به طور دقیق مطالعه می کنند که این امر باعث می شود شناخت بیشتری درباره آن رمز ارز داشته باشند. یکی دیگر از مزایای هولد کردن ارزهای دیجیتال استرس و اضطراب کمتر آن نسبت به ترید است زیرا در این روش فرد تنها ارز دیجیتال را خریداری کرده و آن را نگهداری می کند همچنین نیازی به آموزش و دانش تخصصی درباره بازار ندارد.

معایب: در هولد کردن ارزهای دیجیتال شخص ممکن برخی موقعیت های معاملاتی سودآور را از دست بدهد و در زمان نوسانات بزرگ قادر به شرکت در آن نباشد، زیرا سرمایه خود را قبلا هولد کرده است. این روش هیجان بسیار کمتری نسبت به ترید ارز دیجیتال دارد و ممکن است گاهی هودلر سرمایه گذاری خود را از یاد ببرد. در هولد کردن ارزهای دیجیتال اگر یک تجزیه و تحلیل اشتباه صورت گیرد ممکن است روی رمز ارز اشتباه سرمایه گذاری شود که پس از مدتی قیمت آن سقوط کرده و یا هیچ رشدی نداشته باشد و سرمایه اولیه ای که صرف آن شده از دست برود.

مزایا و معایب هولد

کدام روش معاملاتی بهتر است؟

به طور قطعی نمی توان تشخیص داد که کدام یک از استراتژی های هولد یا ترید ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است زیرا ممکن است هر یک از آنها ایده مناسبی برای سرمایه گذاری باشند. در صورتی که علاقمند به ترید ارزهای دیجیتال هستید می توانید بخشی از سرمایه خود را به این روش اختصاص دهید و با سبک های معاملاتی خود ترید کنید و در این زمینه تجربه کسب کنید. اگر از استراتژی های درستی در ترید خود استفاده کنید ترید سودآوری خواهید داشت و مقداری سود به دست خواهید آورد اما اگر عکس این موضوع باشد متحمل زیان زیادی نمی شوید. دقت داشته باشید بهتر است تا زمانی که دانش و تجربه کافی در زمینه ترید را ندارید وارد معاملات نشوید.

اگر به هولد کردن ارزهای دیجیتال علاقمند هستید و وقت کافی را برای ترید رمز ارزها ندارید می توانید بخشی از سرمایه خود را به هولد کردن رمز ارزها اختصاص دهید. دقت داشته باشید برای هولد کردن رمز ارز مناسبی را انتخاب کنید و تحلیل های آن را به دقت بررسی کنید. همچنین تمام سرمایه خود را برای هولد کردن استفاده نکنید زیرا بازار ارزهای دیجیتال کاملا غیر قابل پیش بینی است.

ترید یا هولد ارز دیجیتال

جمع بندی

هولد کردن و ترید کردن دو روش سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستند. اینکه ترید ارزهای دیجیتال بهتر است یا هولد کردن آنها کاملا به اهداف سرمایه گذار بستگی دارد. ترید و هولد کردن ارزهای دیجیتال هر یک مزایا و معایب خود را دارند و به عوامل مختلفی بستگی دارند. در ترید ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات لحظه ای رمز ارزها ریسک سرمایه گذاری بالا است و ممکن است با یک تصمیم اشتباه تریدر متحمل ضرر سنگینی شوند. اما با این حال با یک تحلیل درست می توان حتی از وضعیت نزولی بازار نیز سود کسب کرد.

هولد کردن ارزهای دیجیتال نیز نیاز به صبر و ریسک پذیری بالایی دارد. هودلر بودن در بازار رمز ارزها قوانین خاص خود را دارد و اگر شما ندانید که کدام رمز ارزها مناسب هولد کردن هستند ممکن است تنها با نگهداری آن رمز ارز ارزش سرمایه گذاری خود را از دست بدهید. پس پیش از انتخاب هر یک از این روش ها مزایا و معایب آن را در نظر داشته باشید.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات
شایان
شایان
1 سال قبل

ممنون مفید بود من تریدر بودن ترجیح میدم.