Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها

نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین در صرافی ها

دسترسی سریع

ورود و خروج بیت کوین به صرافی ها یکی از پارامترهای مهم در بازار ارزهای دیجیتال است که معامله گران از آن در تحلیل های خود استفاده می کنند و بسیاری از سایت های ارائه دهنده ابزارهای تحلیل نیز آن را ارائه می دهند. از این این پارامتر در تشخیص روند و پیش بینی حرکات قیمت احتمالی استفاده می شود و  در واقع یکی از عوامل بنیادی مهم در تحلیل قیمت بیت کوین در صرافی ها به شمار می رود. در ادامه با ما همراه باشید تا به مفهوم ورود و خروج بیت کوین در صرافی ها پرداخته و دلایل اهمیت آن را در بازار ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار دهیم.

ورود و خروج بیت کوین به صرافی  چه چیزی را نشان می دهد؟

نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها

معیار ورود و خروج بیت کوین به صرافی ها نشان می دهد که یک صرافی ارز دیجیتال شروع به خرید بیت کوین کرده و یا قصد فروش آن را دارد. تریدرها با استفاده از این شاخص می توانند متوجه حرکت قیمت بیت کوین شود. در صورتی که تریدر احساس کند که قیمت بیت کوین رو به افزایش است، بیت کوین خریداری کرده و به کیف پول خود انتقال می دهد و در صورتی که قیمت بیت کوین را در حالت نزولی پیش بینی کند آن را به صرافی منتقل کرده و منتظر فروش آن در نقطه مناسب می ماند.

هنگامی که بیت کوین های ورودی به صرافی افزایش یابد نشان دهنده یک سیر نزولی در بازار رمز ارزها است. زیرا در این موقعیت نهنگ های بازار بیت کوین های خود را برای فروش به صرافی ها منتقل می کنند و در پی آن معامله گران نیز شروع به انتقال بیت کوین به صرافی می کنند.

عکس این موقعیت هنگامی اتفاق می افتد که خروج از صرافی زیاد باشد که به معنای انتقال بیت کوین از صرافی ها به کیف پول های شخصی است.

چرا تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها مهم است؟

نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها

بازار ارزهای دیجیتال، بازاری دائماً در حال نوسان است که این نوسانات به دلایل مختلفی رخ می دهد. یکی از عوامل تأثیر گذار در نوسان بازار رمز ارزها، ورود و خروج بیت کوین از صرافی های ارز دیجیتال است. حجم بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با سایر بازارهای مالی مانند فارکس کمتر است به همین علت خرید حجم بالایی از بیت کوین توسط سرمایه گذاران بزرگ یا نهنگ ها می تواند تأثیر زیادی بر روند حرکت قیمت در بازار داشته باشد.

ایجاد نوسان در بازار با خرید بیت کوین اندکی سخت تر از سایر رمز ارزها است چرا که این رمز ارز محبوب دنیای کریپتو کارنسی از حجم معاملات بالایی برخوردار است که دستکاری آن را اندکی دشوار می کند. اما پارامتر ورود و خروج بیت کوین از صرافی  ها در این رویه چه نقشی دارد؟ با بررسی معیار ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها می توان نهنگ های بازار رمز ارزها را شناسایی کرد و حرکت آنها را تحلیل نمود.

شاخص ورود و خروج بیت کوین به صرافی چگونه به دست می آید؟

ورود و خروج بیت کوین در صرافی ها

ورودی خالص بیت کوین به صرافی با کم کردن تعداد خروجی بیت کوین صرافی از تعداد ورودی بیت کوین به صرافی  محاسبه می شود.

ورودی خالص بیت کوین = تعداد ورودی بیت کوین به صرافی – تعداد خروجی بیت کوین از صرافی

برای مثال اگر ۱۰۰ واحد بیت کوین به صرافی وارد شده باشد و ۲۰ واحد بیت کوین از آن خارج شده باشد، ورودی خالص بیت کوین به صرافی طبق فرمول بالا ۸۰ واحد مثبت است و بیت کوین های وارد شده بیشتر از بیت کوین های خارج شده از صرافی است. در صورت منفی بودن این عدد بیت کوین های خارج شده از بیت کوین های وارد شده بیشتر است.

پیش بینی روند آینده بازار با نمودار ورود بیت کوین به صرافی

نحوه تشخیص ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها

بررسی دقیق شاخص ورود و خروج بیت کوین به صرافی و پیش بینی روند آتی بازار با استفاده از شاخص ورود بیت کوین به صرافی امکان پذیر است.

برای بررسی این شاخص ابتدا به یکی از وب سایت های ارائه دهنده داده های On chain مانند GlassNode، Coinmetrics یا CryptoQuant مراجعه کنید و رمز ارز بیت کوین را انتخاب کنید. سپس در قسمت Total Exchanges Inflows  میتوانید روند و مقدار ورود بیت کوین را به صرافی را مشاهده کنید.

در نمودار نمایش داده شده در این صفحه، خطوط رنگی ورود بیت کوین به صرافی را در دوره های زمانی مشخص نشان می دهند.

سخن پایانی

پارامتر ورود و خروج بیت کوین به صرافی یکی از ابزارهای مهم در تحلیل معاملات و روند بازار است. این شاخص که در تحلیل درون زنجیره ای اهمیت بالایی دارد نشان دهنده میزان تمایل صرافی و معامله گران برای خرید  یا فروش بیت کوین است. مقدار بالای ورود بیت کوین به صرافی نشان دهنده یک روند نزولی بیت کوین در بازار و مقدار بالای خروج بیت کوین از صرافی نشان دهنده تمایل نهنگ ها و سرمایه گذاران برای خرید و انتقال بیت کوین به کیف پول های شخصی است.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات