Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
انواع موتور های جستجو بلاک چین - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

انواع موتور های جستجو بلاک چین

موتور های جستجو بلاک چین

دسترسی سریع

گوگل، یاهو و بینگ تعدادی از شناخته ترین موتورهای جستجوگر در سطح اینترنت هستند که به منظور ارائه خدمات به کاربران طراحی شده و توسعه یافته اند. جالب است بدانید که برای فناوری بلاک چین نیز چنین موتور های جستجوی  وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از آنها بلاک ها و تراکنش های مورد نظر خود را جستجو کنند.  در این مقاله از اکس کپیتال به موتور های جستجو بلاک چین و کاربرد آنها پرداخته ایم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

موتور های جستجو بلاک چین

فناوری بلاک چین از جمله تکنولوژی های نوظهوری بود که توانست در سال های ابتدایی معرفی و فعالیت خود موفقیت بسیاری کسب کند و رشد مطلوبی را تجربه کند. شما می توانید برخی از موارد استفاده بلاک چین را در نگارش کاربردهای بلاک چین در صنایع مختلف مشاهده نمایید. این فناوری به صورت شبکه ای همتا به همتا کار می کند و اطلاعات را در یک دفتر کل توزیع شده ثبت می نماید. در حال حاضر از بلاک چین بیشتر در سیستم امور مالی غیرمتمرکز استفاده می شود و ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها در بسیار بلاک چین ها ایجاد شده و خرید و فروش می شوند‌.

همانطور که می دانید تراکنش ها در بلاک چین در بلوک ها پردازش و ذخیره می شوند و هر بلوک حاوی اطلاعات خاصی راجع به آن تراکنش هاست. حال امکان دارد شخصی بخواهد یک بلوک مخصوص در این‌ زنجیره را یافته و بررسی کند و می دانید با وجود حجم بزرگی از بلوک ها در بلاک چین نمی‌توان به راحتی این کار را انجام داد. اما با ایجاد موتورهای جستجوگر بلاک چین جستجوی یک بلوک در بلاک چین و بررسی‌ اطلاعات آن بسیار دسترس پذیرتر خواهد بود.

با استفاده از مرورگر بلاک چین افراد می توانند به راحتی به تمامی تراکنش های موجود در بلاک چین را مشاهده کرده و داده های مختلفی مانند آدرس های تراکنش، زمان تراکنش، مبالغ تراکنش و هر اطلاعات دیگری که در زمان پردازش تراکنش بر روی بلوک ها ثبت می شود را بدست آورد.

در نرم افزارهای جستجوگر بلاک چین ابتدایی کاربران تنها می توانستند آدرس ‌کیف پول های  خاص و تراکنش ها را جستجو کنند‌. اما امروزه این نرم افزار ها با استفاده از API و نود بلاک چین داده های اطلاعات مختلفی از بلاک چین را ترسیم می کنند و سپس از یک پایگاه داده برای ترتیب داده اطلاعات جستجو شده و ارائه آنها به کاربران استفاده می‌ کنند. این داده ها شامل پیام های مخفی، اندازه بلوک ها، مشاهده تاریخچه آدرس ها و… می باشد.

در واقع کاربران با مرورگرهای بلاک چین می توانند تمام تراکنش های خرید و فروش، بلوک های اخیرا استخراج شده، قیمت بلوک ها و سایر اطلاعات مربوط به تراکنش ها را به صورت نمودار ها و جداول ترسیم شده مشاهده کنند و با توجه به آن تراکنش های بعدی خود را برنامه ریزی کنند. علاوه بر این در این‌ مرورگرها می توان وضعیت استخر حافظه یا mempool که تراکنش های تایید نشده به‌ همراه جزئیات ثبت می شوند را مشاهده و بررسی نمود.  برخی مرورگرهای پیشرفته نیز امکان مشاهده تعداد تراکنش های دوباره خرج شده را نیز به کاربران می دهند. از دیگر اطلاعاتی که می توان به وسیله این مرورگرها به آنها دسترسی داشت نخستین بلوک ها یا جنسیس بلاک، بزرگترین تراکنش روز، بررسی بلوک های یتیم، بلوک های باقیمانده، فید‌ تراکنش ها و میزان کارمزد تراکنش ها اشاره کرد.

انواع موتور های جستجو بلاک چین

مرورگر بلاک چین انواع

مرورگرهای بلاک‌ چین انواع مختلفی دارند و هر شبکه بلاک‌ چین جستجوگر خاص خود را دارند. برای بعضی از ارزها دیجیتال پر طرفدار و محبوب مانند بیت کوین و اتریوم چندین جستجوگر بلاک چین‌ وجود دارد. مرورگر های بلاک چین به دو دسته خصوصی و عمومی قابل تقسیم‌ هستند. مرورگرهای عمومی برای جستجو در بلاک چین های عمومی کاربرد دارند در حالی که مرورگرهای اختصاصی را تنها با مجوز دسترسی افراد، سازمان ها و سیستم‌ های منتخب می توان مورد استفاده قرار داد.

مزایای مرورگر بلاک چین

شفافیت: مرورگرهای بلاک چین تمام داده هایی که‌ کاربران به آنها نیاز دارند را در اختیار آنها قرار می دهند و این قابل مشاهده بودن تمامی اطلاعات برای کاربران نشانگر شفافیت در بلاک چین‌ ها و مرورگرهای بلاک چین است.

کارمزدها: در بسیاری از مرورگرهای بلاک چین‌ می توان هزینه تراکنش یا کارمزدهای شبکه مورد نظر را جستجو کرد و یا از بررسی تراکنش های انجام شده آن را بدست آورد.

توسعه دهندگان: توسعه دهندگان نرم افزارهای کیف پول ارز دیجیتال با بهره مندی از اطلاعات موجود در مرورگرها می توانند برنامه های خود را عیب یابی کنند.

ردیابی تراکنش ها: کاربران می توانند با استفاده از مرورگرهای بلاک چین از صحت تراکنش و انجام آن اطمینان حاصل کنند.

در ادامه به معرفی تعدادی از برترین مرورگرهای بلاک چین خواهیم پرداخت.

مرورگر بلاک چین مزایا

موتور جستجو blockchain.com

مرورگر بلاک‌ چین دات کام یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین‌ مرورگرهای بیت‌ کوین‌ می باشد. در این نرم افزار کاربردی می‌توان بلوک ها، تراکنش‌ ها و آدرس ها را جستجو کرد. همچنین در این مرورگر می توان آمار دقیقی از فعالیت های ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین کسب کرد.

موتور جستجو blockchair.com

مرورگر بلاک چین یک نرم افزار مطمئن، کاربردی و چند منظوره است که می توان از طریق آن اطلاعات دقیقی درباره بلاک چین های بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم را بدست آورد. این داده ها شامل حجم، کارمزد، میزان سختی شبکه و تعداد گره ها می باشد. همچنین در بروزرسانی های مداوم این مرورگر می توان متغیرهای بیشتری را جستجو کرد و با فناوری پیشرفته آن هر اطلاعاتی که کاربر به آن نیاز دارد را پیدا نمود.

موتور جستجو tokenview.com

این مرورگر چندین بلاک چین را پشتیبانی می‌کند و توسط یک تیم چینی راه اندازی شده است. از مزایای این وب سایت می توان به ارائه طیف وسیعی از اطلاعات درباره ۲۰ بلاک چین های مختلف و محبوب اشاره کرد. از این رو مرورگر توکن ویو را می توان یکی از بهترین ابزارهای جستجوی بلاک چین دانست که اطلاعات گسترده ای از ارزهای دیجیتال مختلف را به کاربران ارائه می دهد.

موتور جستجو bitcoin.com

مرورگر بلاک چین بیت کوین

مرورگر بیت کوین دات‌ کام نیز یکی از محبوب ترین جستجوگرهای بلاک چین است که با رابط کاربری مناسب و ساده خود دسترسی به اطلاعات شبکه های بیت کوین و بیت کوین کش را برای کاربران آسان می سازد. همچنین در این‌ مرورگر می توان با اسکن کد QR آدرس کیف پول و تاریخچه آن را بررسی کرد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای بیت کوین و خرید آن از صرافی اکس کپیتال کلیک کنید.

موتور جستجو etherscan.io

تا به حال مرورگرهای زیادی برای اتریوم راه اندازی نشده اند و نرم افزارهای معدودی برای جستجو در بلاک چین اتریوم وجود دارند که اتر اسکن یکی از بهترین آنهاست. این مرورگر محبوب ابزاری مناسب برای جست و جوی آدرس قراردادهای هوشمند، بررسی نرخ گس (gas) و مشاهده فعالیت های صرافی های غیرمتمرکز در بستر اتریوم است. علاوه بر این می توان میزان توکن های یک آدرس کیف پول را نیز با استفاده از این مرورگر متوجه شد.

جمع بندی

مرورگر بلاک چین فناوری پیشرفته و ابزاری کاربردی برای کاربران ارزهای دیجیتال است. با استفاده از این‌ مرورگرها می توان به اطلاعات‌ گسترده ای چون بلوک های استخراج شده، اندازه بلوک ها، تاریخچه تراکنش ها، آدرس های عمومی، میزان کارمزد ها و …. اشاره کرد. این مرورگرها کاربردی مشابه موتورهای جستجوگر کروم، گوگل، یاهو و غیره دارند و تنها با جستجوی یک آدرس می توان داده های بسیاری از آن کسب کرد.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات