Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
کوین جوین و کوین میکسینگ در ارزهای دیجیتال - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

کوین جوین و کوین میکسینگ در ارزهای دیجیتال

کوین جوین و کوین میکسینگ

دسترسی سریع

اکثر ما ارزهای دیجیتال را به عنوان پول های دیجیتال غیر قابل ردیابی و غیر متمرکز می شناسیم که این باور تقریباً درست است. ارزهای دیجیتال معمولاً غیر متمرکز و غیر قابل ردیابی هستند اما در عین حال بنا به دلایلی برخی از رمز ارزها حالت نیمه متمرکز دارند و می توان آنها را ردیابی کرد. بیت کوین یکی از رمز ارزها نیمه متمرکز است که برای خرید آن نیاز به احراز هویت و ثبت برخی اطلاعات می باشد.

در مطلب خرید بیت کوین بدون احراز هویت برخی از راه های خرید بیت کوین به صورت ناشناس را به طور کلی مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله قصد داریم تا کوین میکسینگ و کوین جوین را که راهکارهایی برای خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت و ردیابی هستند را معرفی کنیم. پس با اکس کپیتال همراه باشید.

کوین میکسینگ چیست؟

کوین میکسینگ چیست؟

به طور کلی به هرگونه فعالیتی که با جایگزینی وجوه یک تراکنش با دیگر تراکنش ها باعث ایجاد ابهام در آن شود کوین میکسینگ گفته می شود. این سرویس ها که با نام میکسر یا تامبلر نیز شناخته می شوند در ازای مقداری کارمزد ارزهای دیجیتال کاربران را دریافت کرده و به جای آن کوین هایی که هیچ ارتباطی با ارزهای ارسال شده ندارند را به کاربران باز می گردانند.

در مورد امنیت این سرویس ها شک و شبهه های بسیاری وجود دارد، زیرا کاربران هیچ تضمینی برای بازگشت کریپتوکارنسی های خود توسط میکسر ندارند و از طرفی نمی دانند که وجه دریافتی تا چه میزان سالم است و از کجا آمده است. همچنین ممکن است در هنگام استفاده از میکسرها آدرس های IP کاربران نزد اشخاص ثالث ثبت شود که در این صورت یک سرویس تقریبا متمرکز ایجاد می شود که کاربران کنترل کامل روی دارایی های خود ندارند.

یکی دیگر از راه های پنهان سازی اطلاعات تراکنش و خرید و فروش ارز دیجیتال بدون شناسایی، کوین جوین است که تا حد زیادی به حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن افراد کمک می کند. در کوین جوین تراکنش ها با درصد بالایی پنهان سازی می شوند و پس از آن هیچ مدرکی که به تراکنش های قبلی کاربر مرتبط باشد در دسترس نیست. در ادامه به بررسی بیشتر کوین جوین خواهیم پرداخت.

کوین جوین چیست؟

کوین جوین چیست

کوین جوین اولین بار در سال ۲۰۱۳ و توسط گرگوری مکسول (Gregory Maxwell ) یکی از توسعه دهندگان بیت کوین ارائه شد. در مقاله مکسول به طور مختصر توضیحاتی درباره ساختار تراکنش ها و همچنین نحوه دستیابی به حد بالایی از حریم خصوصی بدون ایجاد تغییر در شبکه بیان شده است.

کوین جوین ترکیبی از چندین ورودی مختلف به یک تراکنش است  که هر یک از کاربران می توانند خروجی دلخواه خود را داشته باشند. در کوین جوین ورودی تراکنش ها با یکدیگر ترکیب  می شوند و به طور دقیق نمی توان تشخیص داد که هر تراکنش مربوط به کدام آدرس است.

کوین جوین یک هماهنگ کننده دارد که اطلاعات را دریافت می کند و سپس آنها را به صورت یک تراکنش ارائه می دهد. هماهنگ کننده پیش از انجام این فرایند به تمام کاربران شرکت کننده یک امضای دیجیتالی می دهد که قابل تغییر نیست بنابراین ریسک از دست رفتن دارایی کاهش پیدا می کند و هماهنگ کننده نمی تواند دارایی ها را از آن خود کند.

حریم خصوصی بیشتر با کوین جوین و کوین میکسینگ

کوین جوین و کوین میکسینگ

کوین جوین و کوین میکسینگ هر دو ابزارهایی برای پاک کردن ردپای معامله گران از تراکنش ها با ادغام ارزهای دیجیتال هستند. این دو با ایجاد ابهام در ورودی و خروجی تراکنش ها با ترکیب کردن آنها حریم خصوصی کاربران را افزایش می دهند و به گونه ای عمل می کنند که پس از انجام تراکنش به طور دقیق نمی توان تشخیص داد که هر تراکنش متعلق به کدام کاربر است و برای هر تراکنش چندین آدرس ارائه می شود.

کوین جوین یا کوین میکسینگ؟

کوین جوین یا کوین میکسینگ

استفاده از روش کوین جوین و کوین میکسینگ باعث حفظ حریم خصوصی بیشتر کاربران می شود به همین دلیل مورد استقبال برخی از معامله گران قرار گرفته است. کوین جوین و کوین میکسینگ هر دو راهکارهایی برای افزایش بیشتر حریم خصوصی کاربران هستند اما ریسک شرکت در کوین جوین کمتر از کوین میکسینگ است زیرا احتمال از دست رفتن دارایی در ان کمتر است و به بیان دیگر می توان گفت کاربر تضمینی بر امنیت دارایی های خود خواهد داشت.

از لحاظ تمرکز نمی توان تفاوتی بین این دو روش قائل شد زیرا در هر دوی آنها هماهنگ کننده یا میکسر وجود دارد که وظیفه کنترل و ترکیب ورودی ها با یکدیگر را دارد. اما در کوین جوین هماهنگ کننده دسترسی به دارایی های کاربران ندارد در حالیکه در کوین میکسینگ اینطور نیست. در کوین میکسینگ نیاز به اعتماد به شخص ثالث و صداقت او است، اما در کوین جوین ساز و کاری محافظه کارانه تری وجود دارد.

جمع بندی

کوین جوین و کوین میکسینگ دو روش مناسب برای ناشناس ماندن در معاملات ارزهای دیجیتال است که می توان از آنها به عنوان ابزاری برای افزایش و حفظ حریم خصوصی نیز یاد کرد. استفاده از کوین جوین و کوین میکسینگ هر دو دارای امتیازات و ریسک هایی می باشند که پیش از شروع باید آنها را بررسی کرد.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات