لیست کامل قیمت ارزهای دیجیتال

در این بخش میتوانید لیست کامل قیمت ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر، کاردانو، دوج کوین ، ریپل و … را به صورت کاملا آنلاین، قیمت ریالی ارز های دیجیتال، قیمت دلاری ارز های دیجیتال، حجم بازار، درصد تغییر روزانه-هفتگی-ماهانه، حجم معاملات روزانه و نمودار هفتگی دریافت نمایید.


همچنین میتوانید تمامی ارز های دیجیتال موجود در این لیست را با بهترین قیمت و کیف پول اختصاصی در صرافی آنلاین اکس کپیتال معامله نمایید.

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییرات 24H تغییرات 30D حجم بازارحجمروزانهنمودار

بیشترین سود

ارز دیجیتالقيمتتغییرات روزانه

بیشترین ضرر

ارز دیجیتالقيمتتغییرات روزانه

قیمت ارزهای دیجیتال لحظه ای و متغیر است. ارزهای دیجیتال که در سال 2009 برای اولین بار به جهانیان معرفی شدند. این ارزها در بازار مخصوص به خود خرید و فروش می شوند و مانند هر بازار مالی دیگری دارای نوسانات ارزش و قیمت هستند. در حال حاضر بیش از 12 هزار رمز ارز در 413 صرافی در سراسر جهان معامله می شوند که هر یک از آن ها با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری می شوند.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 بیشتر جریان های قیمتی ارزهای دیجیتال توسط صرافی های مرکزی و بزرگی مانند بایننس تعیین و کنترل می شوند. ممکن است یک ارز در صرافی های مختلف با اختلاف قیمت همراه باشد اما این تفاوت بسیار اندک است. در صرافی های ارز دیجیتال مبالغ و مقادیر زیادی ارز دیجیتال نگهداری می شود که در صورت سرقت اطلاعات و هک شدن صرافی می توانند تاثیر بسزایی در قیمت ارزها داشته باشند.

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا یکی از مهمترین عوامل در قیمت گذاری یک ارز است، هر چه میزان تقاضا برای یک ارز بیشتر باشد و عرضه آن کم ارزش بازار و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود و برعکس این موضوع نیز صادق است یعنی هر چه میزان عرضه یک ارز زیاد باشد و تقاضای آن کم ارز آن افت خواهد کرد.

پامپ و دامپ

گاهی ممکن است رابطه بین عرضه و تقاضای رمز ارزها در بازار دستکاری شود. برای مثال قیمت یک ارز بیشتر از قیمت واقعی آن باشد. این وضعیت که پامپینگ نامیده می شود به عاملان آن کمک می کند تا واحد هایی که در کف قسمت خریداری کرده اند را با قیمتی بالاتر از قیمت واقعی به فروش برسانند. عکس این موضوع دامپینگ است که در آن افراد بسیاری به طور ناگهانی ارزهای دیجیتال خود را به فروش می گذارند و باعث افت شدید قیمت ارز در بازار می شوند.

قیمت لحظه ای

پوشش رسانه ای قیمت لحظه ای

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال پوشش رسانه ای آنها است. نفوذ رسانه ها بر تمامی امور امری غیر قابل انکار است و نمی توان آن را نادیده گرفت. خبرگزاری های بسیاری هستند که خبرهای مربوط به ارزهای دیجیتال را جمع آوری و منتشر می کنند. رسانه های دیگری مانند شبکه های اجتماعی توییتر و فیسبوک نیز در ارزهای دیجیتال تاثیر دارند و اشخاص سرشناسی که در این شبکه ها فعالیت دارند می توانند هیجاناتی در مردم ایجاد کنند.

جامعه فعال

جامعه فعال یک ارز می تواند نقش مهمی در تعیین ارزش و قیمت گذاری یک ارز داشته باشد. این جامعه ممکن است از افراد حقیقی تشکیل شده باشد و یا متشکل از ربات هایی باشد که همگام با چشم انداز ها و اهداف تیم توسعه دهنده و به نفع شهرت پروژه فعالیت می کنند.

ابتکار

ارزهای دیجیتال دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و تیم توسعه دهنده آن ها به طور مداوم در حال بررسی ایرادات و بهبود قابلیت های آن هستند. هر ارز در هنگام معرفی یک وایت پیپر ارائه می دهد که در این مقاله ویژگی های مخصوص ارز که آن را از سایر ارزهای دیگر که تاکنون ارائه شده بیان شده است. هر چه نوآوری  و ابتکار در یک ارز بیشتر باشد افراد بیشتری علاقمند به خرید و معامله آن خواهند بود و در نتیجه میزان تقاضا برای آن افزایش خواهد یافت که نتیجه آن صعود قیمت و ارزش بازار ارز خواهد بود.

قیمت لحظه ای

تمرکز زدایی

ارزهای دیجیتال ذاتا از امنیت بالایی برخوردار هستند و نفوذ به آن ها بسیار سخت است. همچنین اکثر این ارزها به میزان دسترسی و کنترل بسیار پایینی دارند که موجب می شود دولت ها و نهادها مالیاتی نتوانند بر میزان دارایی دیجیتال افراد کنترل داشته باشند. هر چه تمرکز زدایی یک ارز بیشتر باشد و حریم خصوصی در آن بیشتر رعایت شده باشد میزان استقبال افراد از آن بیشتر خواهد بود.

قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال

جمع بندی

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد و توسط صرافی های بزرگ و مرکزی مشخص می شود. قیمت ارزها در صرافی های آنلاین با تفاوت کوچکی همراه است و حجم معاملات در صرافی ها و به طور کلی در بازار ارزهای دیجیتال متفاوت است. سه ارز برتر بازار در حال حاضر بیت کوین، اتر و کاردانو هستند و ارز تتر دارای بیشترین میزان خرید و فروش است. در بخش فوق لیستی از قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال ارائه شده است که همگام با قیمت های ثبت شده در صرافی های معتبر بین المللی هستند و مرتبا بروزرسانی می شوند.