Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
آموزش فیلترنویسی ارزهای دیجیتال (پیدا کردن بهترین ارزها) - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

آموزش فیلترنویسی ارزهای دیجیتال (پیدا کردن بهترین ارزها)

فیلترنویسی چیست؟

دسترسی سریع

دنیای جذاب کریپتوکارنسی ها امروزه از محبوبیت بالایی در میان سرمایه گذاران برخوردار می باشد، تریدرها برای شناسایی ارزهای مستعد رشد باید دانش تحلیل معامله گری کافی داشته باشند، آنها برای تحلیل رمز ارزها در بازار ارزهای دیجیتال از ابزارهای گوناگون استفاده می کنند، یکی از مناسب ترین ابزارهای کاربردی فیلتر نویسی می باشد به عنوان راهکار مناسب و آسان برای تحلیل ارزهای دیجیتال شناخته می شود، در ادامه با ما برای آموزش و آشنایی با آن همراه باشید.

فیلتر نویسی چیست؟

تاکنون هزاران ارز دیجیتال به بازار رمز ارزها عرضه شده اند که هر یک قابلیت های منحصر به فردی دارند، از این رو انتخاب مناسبترین گزینه برای سرمایه گذاری کار چندان ساده ای نیست و باید کاملا هوشمندانه صورت گیرد. یکی از ابزارهایی که برای انتخاب رمز ارز مستعد رشد استفاده می شود فیلتر نویسی است.

فیلترنویسی به معنای جدا کردن یا تفکیک کردن قسمت های مختلف یک مجموعه می باشد، در ارزهای دیجیتال فیلتر نویسی به معنای تفکیک و جداسازی ارزهای دیجیتال با قابلیت رشد در میان رمز ارزهای متعدد و متنوع می باشد.

در واقع فیلتر نویسی یعنی با استفاده از ابزارهای موجود نمادهای معاملاتی را مورد بررسی قرار داده و نمادهایی که تمام شرایط مد نظر ما را برای سوددهی دارند را تشخیص دهیم. برای این کار با توجه به شروط مدنظر، فیلتری مطابق آن را می سازیم و شرایط را در آن مشخص می کنیم. خروجی این فیلتر نمادهای معاملاتی هستند که دقیقا شرایط خواسته شده را دارند.

فیلتر نویسی ارزهای دیجیتال را می توان به دو روش انجام داد که در مورد هریک از آنها و فرایند انجام، نتیجه گیری و صحت درستی آنها در ادامه این مقاله خواهیم پرداخت.

فیلترنویسی ارزهای دیجیتال

اجزای سازنده فیلترها

فیلترها معمولا از سه بخش ورودی، فرایند و خروجی تشکیل می شوند. ورودی یک فیلتر شامل اطلاعات خامی است که توسط تحلیلگر و بسته به شرایط مورد انتظار او انتخاب می شود و به عنوان ورودی فیلتر داده می شود.

بخش فرایند در یک فیلتر عملیاتی است که در آن اطلاعات خام ورودی یک شرط را تشکیل می دهند و دستورات وارد شده را بر روی اطلاعات ورودی اعمال می کنند.

بخش خروجی که مرحله آخر در فیلتر نویسی است پس از پردازش روی اطلاعات خام صورت می گیرد و در صورتی که نمادها با شروط طراحی شده مطابقت داشته باشند در قسمت خروجی نمایش داده می شوند.

فیلتر نویسی با استفاده از وب سایت 

فیلترنویسی چیست

برای فیلتر نویسی ارزهای دیجیتال می توانید از طریق وب سایت tradingview.com این فرایند را انجام دهید، پس از ورود به وب سایت تریدینگ ویو باید در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای افتتاح حساب در تریدینگ ویو بر روی گزینه Sign in کلیک کنید و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

پس از افتتاح حساب در تریدینگ ویو از کادر منو گزینه Screeners را انتخاب و سپس روی گزینه Crypto Screeners کلیک کنید، در این سایت امکان دسترسی به فیلترهای متنوع با کاربرد بالا به دلیل تعریف شدن پارامترها از قبل به آسانی و تنها از طریق تنظیم کردن آنها فراهم می باشد، با استفاده از این سایت لزومی به طی کردن فرایند پیچیده کد نویسی و یا استفاده از جاوا اسکریپت نمی باشد.

در قسمت فیلترهای وب سایت تریدینگ ویو سه بخش مختلف قرار داده شده است که با مراجعه به هر یک از آنها امکانات مختلفی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

قسمت اول فیلترها Descriptive نام دارد که داده های تحلیلی را به شکل نمودارهای شمعی یا کندل استیک ها نشان می دهد.

قسمت بعدی Fundamental است تعداد واحدهای رمز ارز را که در دسترس هستند نشان می دهد.

قسمت آخر Technical اسیلاتورها و اندیکاتورهای بازار قابل مشاهده هستند که می توان بسته به شرایط مدنظر هر یک از آنها را فیلتر و استفاده کرد.

  • نخستین فیلتر نویسی کاربردی در وب سایت

در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال، امکان معامله برای تعداد مشخص جفت ارز دیجیتال فراهم است، صرافی های متعدد خارجی و ایرانی هستند که کاربران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از آنها استفاده می کنند، در فرایند فیلترنویسی انتخاب صرافی از موارد لازم و ضروری می باشد، فیلتر نویسی در چند مرحله انجام می شود که در زیر توضیح می دهیم:

فیلترنویسی

مرحله اول؛ انتخاب صرافی جفت ارزها

بعد از انجام مراحل اولیه باید صرافی مورد نظر را جهت انجام فیلتر روی جفت ارزها که قابلیت معامله دارند را انتخاب کنید، برای انجام این کار روی گزینه Filters کلیک و صرافی یا Exchange مورد نظر خود را جستجو می کنید.

مرحله دوم؛ فیلترنویسی جفت ارزهای دیجیتال

در این مرحله نوشتن فیلتر برای جفت ارز دیجیتالی انجام می شود که در اندیکاتور MACD خط مکدی یا سیگنال را به سمت بالا قطع کرده است، MACD را جستجو کنید در این بخش دو گزینه داریم:

  1. MACD Level: خط مکدی
  2. MACD Signal: خط سیگنال

باید مشخص شود که آیا خط مکدی خط سیگنال را به سمت بالا قطع کرده است و هشدار خرید صادر شده است یا خیر، در میان گزینه ها کلمه Crosses up (به سمت بالا قطع کردن) را انتخاب کنید و با کلیک روی گزینه Value خط سیگنال را انتخاب کنید، فیلتر اعمال می شود، در این روش بدون نیاز به کد نویسی می توانید فیلتر خط مکدی که به سمت بالا خط سیگنال را قطع می کند به سهولت بنویسید.

فیلترنویسی

مرحله سوم؛ چک کردن خروجی فیلتر

در این مرحله باید خروجی فیلترها جهت درست یا غلط بودن آنها چک شود و در دو ارز دیجیتال جفت شده چک می کنیم که آیا خط مکدی، خط سیگنال را به سمت بالا قطع کرده است یا خیر، برای اینکار لازم است بعد از انتخاب دو ارز دیجیتال در صفحه بر روی گزینه Full-featured chart کلیک و در بخش Indicators عبارت MACD را جستجو کنید.

تایم فریم را در حالت روزانه قرار دهید دو نمودار دو خط برای شما نمایش داده می شود که خط مکدی به رنگ آبی، خط سیگنال به رنگ نارنجی را به سمت بالا قطع کرده است، بنابراین می توانیم نتیجه گیری کنیم که فیلتر به درستی انجام شده است و نتیجه درست می باشد.

در فیلتر نویسی ارزهای دیجیتال یکی از موارد جالب و حائز اهمیت این است که به آسانی مشخص کنید که فیلتر روی چه فریم زمانی انجام شود و امکان تغییر آن از روزانه به هفتگی نیز وجود دارد تا مشخص کنید که خط مکدی خط سیگنال را به سمت بالا قطع کرده است.

  • دومین فیلتر کاربردی در وب سایت

ابتدا بر روی گزینه Filters کلیک کنید و با انتخاب گزینه Reset شرط قطع کردن خط مکدی و خط سیگنال به سمت بالا را پاک کنید، اما شرط صرافی ثابت باشد، در این فیلتر می خواهیم در بازه هفتگی و در اندیکاتور استوکاستیک، قطع کردن خط %K، خط %D را به سمت بالا مشخص کنیم.

کلمه Stochastic %k را سرچ کنید و گزینه Crosses up به معنی قطع کردن به سمت بالا را انتخاب نمایید، در قسمت Value نیز گزینه Stochastic %D را سرچ و انتخاب کنید، با طی کردن این مراحل جفت ارزهایی که در صرافی مورد نظر قابلیت معامله دارند و در آنها اندیکاتور استوکاستیک، خط %K، خط %D را به سمت بالا قطع کرده نشان داده می شود، لازم است دقت داشته باشید که این فیلتر برای بازه زمانی هفتگی انجام شده است.

نکته مهم در فیلتر ارزهای دیجیتال

در این فیلتر از طریق وب سایت لازم است به این نکته دقت و توجه کافی را داشته باشید که اگر چه در اندیکاتور استوکاستیک، خط %k، خط %D را به سمت بالا قطع می کند، در این حالت حتما نباید اقدام به تبدیل جفت ارزها نمایید؛ زیرا این فقط یک هشدار است که باید به آن دقت کنید و علاوه بر آن از سایر روش های تحلیلی استفاده کنید و سپس نتیجه گیری و معامله خود را انجام دهید.

فیلترنویسی با استفاده از اندیکاتورها؛ استراتژی MPM

فیلترنویسی

نوع دیگر از فیلتر نویسی جفت ارزهای دیجیتال مربوط به استراتژی MPM می باشد، نام این استراتژی متشکل از 3 حرف می باشد که هر کدام مخفف شده شده عبارت و یک مرحله است که عبارتند از:

حرف اول M

این حرف مخفف شده عبارت Moving Averageld می باشد که در آن از دو متحرک حسابی 10 و 50 روزه استفاده می شود، در این قسمت اکر میانگین متحرک حسابی 10 روزه قطع کننده میانگین حسابی 50 روزه به سمت بالا باشد، هشدار خرید صادر خواهد شد.

حرف P

این حرف مخفف شده عبارت Parabolic SAR می باشد، در این قسمت اگر قیمت کلوز بالاتر از قیمت پارابولیک سار قرار گرفته باشد، این امر نشانده روند صعودی است.

حرف M پایانی

این حرف که در آخر قرار گرفته نشان دهنده اندیکاتوری مکدی می باشد، در این بخش نیز اگر خط مکدی در بالای خط سیگنال قرار گرفته باشد، نشان دهنده هشدار برای روند صعودی خواهد بود.

بنابراین در این روش از 3 اندیکاتور مختلف برای شناسایی ارزهای دیجیتال که به تازگی روند صعودی دارند، استفاده می شود، با ما همراه باشید تا در این استراتژی چگونگی اعمال شرط های مربوط را توضیح دهیم.

فیلترنویسی

چگونه استراتژی MPM انجام می شود؟

برای این کار از صفحه Crypto Screener روی گزینه Filters کلیک نماید، از منوی Exchange صرافی مورد نظر خود را مشخص کنید تا جفت ارزهایی که قابلیت معامله در این صرافی را دارند برای شما نمایش داده شود، سپس گزینه SMA را سرچ کنید تا شرط مربوط به میانگین متحرک حسابی در بازه زمانی 10 و 50 روزه در فیلتر اعمال در این مرحله به شیوه زیر اقدام کنید:

Simple moving average 10: Crosses up

Simple moving average 50: Value

شما در این مرحله با قراردادن عبارت های مناسب مشخص می کنید که میانگین متحرک حسابی 10 روزه، میانگین متحرک حسابی 50 روزه را به طرف بالا قطع نماید.

در مرحله بعد Parabolic SAR را سرچ کنید و تعیین کنید که پارابولیک سار پایین تر از قیمت last قرار گیرد، در آخرین مرحله MACD level را سرچ کنید و در منوی فریم تایم روزانه را انتخاب کنید، زیرا در استراتژی MPM بررسی به صورت روزانه انجام می شود.

اثبات درستی فیلترها در استراتژی MPM

سه شرط برای بررسی جفت ارزها اعمال می شود، پس از آن برای بررسی درست یا غلط بودن فیلتر جفت ارزها عبارت MA را از قسمت Indicators برای اضافه کردن میانگین متحرک 10 و میانگین متحرک 50 روزه روی نمودار سرچ کنید و مطابق با جدول زیر عمل کنید:

ردیف میانگین متحرک حسابی منوی Inputs منوی Style
1 میانگین متحرک حسابی 10 روزه Length=10 Green (سبز)
2 میانگین متحرک حسابی 50 روزه Length=50 Red (قرمز)

 

از قسمت Indicators افزوده شدن پارابولیک سار (Parabolic SAR) را به نمودار انجام دهید که به صورت نقطه در بالا یا پایین نمودار اضافه خواهد شد، بالا قرار گرفتن پارابولیک سار نشان دهنده روند صعودی می باشد.

اگر خط مکدی (MACD) بالاتر از خط سیگنال بر روی نمودار قرار گرفته باشد، نشان دهنده فرایند صعودی خواهد بود، بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که فیلترینگ به درستی انجام شده است.

فیلترنویسی

چرا فیلتر نویسی ارز دیجیتال مهم است؟

در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که ممکن است همگی آنها سودآور نباشند. معامله گران ارزهای دیجیتال همواره در حال جستجوی رمز ارزهایی هستند که برای آنها سودآور بوده و نسبت سود آنها به ریسکشان بیشتر باشد. در واقع آنها به دنبال نمادهای معاملاتی هستند که شرایط مورد انتظار آنها را محقق کند.

اینکه به طور مداوم بخواهید بازار را رصد کنید و ارزهای دیجیتال مختلف را مورد بررسی قرار دهید کار ساده ای نیست و اندکی دشوار است. اما با استفاده از فیلتر نویسی دیگر نیازی به این کار نیست و می توانید بدون صرف وقت و رصد مداوم بازار ارزهای دیجیتال مستعد رشد را بیابید. پس می توان گفت دلیل اهمیت فیلتر نویسی صرفه جویی در وقت است.

نتیجه گیری

در بازار کریپتوکارنسی ها اگر شما تحلیل گر و تریدر حرفه ای نیز با دانش کافی باشید؛ برای بررسی و تحلیل کوین ها به مدت زمان زیادی نیاز خواهید داشت و علاوه بر آن این مسیر دشواری های زیادی دارد، فیلترنویسی در ارزهای دیجیتال دانشی است که باعث می شود در مدت زمانی کوتاه ارزهای دیجیتال در اولویت و مناسب را شناسایی کنید.

بنابراین فیلتر نویسی روشی مناسب و آسان برای تحلیل ارزهای دیجیتال می باشد، اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که این روش به تنهایی نمی تواند معیاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال باشد و همراه با آن باید از فیلترهای دیگر همچون تحلیل تکنیکال، تحلیل روانشناختی، تحلیل بنیادی و … استفاده شود تا با ثبات بیشتر در معاملات بتوانید سود بیشتر کسب کنید.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات