Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
فلیپنینگ در بازار رمز ارزها به چه معناست؟ - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

فلیپنینگ در بازار رمز ارزها به چه معناست؟

فلیپنینگ (Flippening)

دسترسی سریع

بازار ارزهای دیجیتال مجموعه ای از ارزهای رمزنگاری شده مختلف است که هر یک بر اساس ارزش و میزان حجم معاملات و معیارهای دیگر از جایگاه و رتبه ای برخوردار هستند. به دلیل نوسانات دائمی بازار رمز ارزها پیش بینی جایگاه رمز ارزها کار ساده ای نیست. فرایندی به نام فلیپنینگ (Flippening) که به نوعی تعویض جایگاه یک ارز دیجیتال با رقبای خود است قدرت رمز ارزها را در مقابل یکدیگر می سنجد و آینده آنها را پیش بینی می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با مفهوم فلیپنینگ در ارزهای دیجیتال بیشتر آشنا شده و مفهوم آن را بهتر بشناسید.

فلیپنینگ چیست؟

فلیپنینگ

فلیپنینگ یکی از اصطلاحات پایه در بازار رمز ارزها است که اولین بار به صورت محاوره ای در سال ۲۰۱۷ ابداع شد و به احتمال پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین از لحاظ ارزش بازار اشاره دارد. این اصطلاح یک احتمال در آینده را پیش بینی می کند که در آن اتریوم بیشترین قدرت را در بازار رمز ارزها داشته باشد.

تاکنون بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال از قدرت و تسلط بالایی برخوردار بوده است، اما این قدرت با گذشت زمان و تحت تاثیر عوامل مختلف در حال کاهش است و در اینجا اتریوم که از دیرباز رقیب سرسخت بیت کوین بوده جانشین بعدی آن برای تسلط بر بازار رمز ارزها است که فلیپنینگ نیز به آن اشاره دارد.

نعویض جایگاه اتریوم و بیت کوین در بازار رمز ارزها و بین طرفداران شبکه اتریوم همواره مورد بحث بوده است. اینکه اتریوم بخواهد در جایگاه بیت کوین قرار گیرد امری دشوار است زیرا بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز ارائه شده به بازار ارزهای دیجیتال از سرمایه و پوشش مطبوعاتی سطح بالایی برخوردار است و طرفداران بسیاری دارد.

بسیاری از طرفداران و فعالان شبکه اتریوم با این موضوع مخالف هستند و معتقدند فلیپنینگ دیر یا زود رخ خواهد داد از طرفی برخی دیگر از فعالان این شبکه این موضوع را پذیرفته اند که اتریوم به این سادگی نمی تواند جایگاه بیت کوین را به دست آورد.

فلیپنینگ و فلیپینگ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

فلیپنینگ (Flippening) و فلیپینگ (Flipping) دو اصطلاح هم آوا در بازار رمز ارزها هستند که به دلیل شباهت گاهی با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند اما لازم است بدانید که این دو واژه با یکدیگر متفاوت اند. فلیپنینگ به معنای تعویض جایگاه رمز ارزها با رقبای خود و افزایش قدرت بیت کوین برای سنجش ارزش دیگر ارزها به کار می رود در حالیکه فلیپینگ نشان دهنده یک نوع استراتژی سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها است. در استراتژی فلیپینگ معامله گران در ico یک ارز دیجیتال پیش از لیست شدن آن در صرافی ها شرکت می کنند و پس از افزوده شدن آن به صرافی ها برای کسب سود آن را می فروشند.

آیا فلیپنینگ تنها در مورد اتریوم و بیت کوین به کار برده می شود؟

فلیپنینگ (Flippening) چیست؟

فلیپنینگ اولین بار برای مقایسه و تعویض جایگاه بیت کوین و اتریوم به کار برده شد. از این رو بسیاری از افراد تصور می کنند که فلیپنینگ یک اصطلاح اختصاصی برای این روز رمز ارز است در حالیکه فلیپنینگ مختص رمز ارز خاصی نیست و برای هر دو رمز ارزی که بر سر جایگاه با یکدیگر رقابت دارند به کار برده می شود.

فلیپنینگ چه تاثیری بر آینده ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟

عرضه بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال محدود است و مقاومت بالایی در برابر تورم دارد که همین امر باعث محبوبیت بیت کوین در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال است. از طرفی این عرضه محدود می تواند باعث کاهش قدرت بیت کوین نیز باشد و معامله گران را به سمت ارز دیجیتال اتریوم که این محدودیت را ندارد سوق دهد. پس نمی توان قرار گرفتن اتریوم را امری غیر ممکن دانست.

با کاهش قدرت و سلطه بیت کوین در بازار رمز ارزها تحول شگرفی در بازار رمز ارزها بوجود می آید زیرا یک رقابت شدید بین آلت کوین ها برای رسیدن به جایگاه اتریوم به وجود می آید که باعث رشد آنها خواهد شد. دقت داشته باشید کاهش قدرت بیت کوین به معنای سقوط آن نیست و تنها یک جو رقابتی را بین آلت کوین ها ایجاد می کند و پیشرفت آنها را باعث می شود و ارزش بیت کوین کاهش نخواهد یافت.

شاخص فلیپنینگ چیست؟

فلیپنینگ Flippening

در بین ابزارهای تحلیل ابزاری به نام شاخص فلیپنینگ وجود دارد که اندیکاتوری برای نشان دادن احتمال جایگزینی اتریوم با بیت کوین می باشد. میزان دقیق و لحظه ای این شاخص در وب سایت www.blockchaincenter.net/flippening به صورت درصدی قابل مشاهده است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی فلیپنینگ در بازار رمز ارزها و مفهوم آن پرداختیم. فلیپنینگ در ارزهای دیجیتال به معنی تعویض جایگاه دو رمز ارز و رقابت بین آن دو اشاره دارد. در حال حاضر این اصطلاح در بین فعالان بازار سرمایه بیشتر برای بیت کوین و اتریوم به کار برده می شود اما باید بدانید که هر دو رمز ارز دیگری نیز ممکن است فلیپنینگ داشته باشند و یک اندیکاتور به همین نام نیز وجود دارد که تحلیلگران می توانند از آن استفاده نمایند. آینده ارزهای دیجیتال قابل پیش بینی نیست به همین دلیل نمی توان متصور شد که اتریوم خواهد توانست جایگاه بیت کوین را به دست آورد یا خیر و تنها گذشت زمان این موضوع را ثابت خواهد کرد.

 

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات