Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
هودلر بودن در ارزهای دیجیتال + قوانین و نکات مهم - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

هودلر بودن در ارزهای دیجیتال + قوانین و نکات مهم

هودلر

دسترسی سریع

هودل کردن یکی از استراتژی های معامله گران موفق در بازار ارزهای دیجیتال است که با یادگیری و رعایت قوانین آن می توان معاملات دقیق تر و حساب شده تر و بهتری در ارزهای دیجیتال را تجربه کرد. برای این که متوجه شوید که آیا شما هم یک هودلر ارز دیجیتال هستید و از قوانین آن پیروی می کنید یا خیر با ما همراه باشید.

موفقیت یک معامله گر در دنیای ارزهای دیجیتال در گرو ریسک پذیری حساب شده و درست او است.  غالباً سرمایه گذارانی که در نوسانات ارزهای دیجیتال رفتار غیراصولی و لحظه ای دارند و با صعود قیمت رمز ارزهای دیگر و نزول قیمت ارز خود دچار رعب و وحشت می شوند و سریعاً دست به فروش ارزهای خود می زنند ضرر و زیان زیادی را متحمل می شوند. همسویی با نوسانات موقتی بازار رفتاری غیر حرفه ای به شمار می  رود که ممکن است معامله گران را به جای سود دچار ضرر کند و باعث از دست رفتن دارایی های آنها شود.

هودل چیست؟

HODL در واقع یک اشتباه املایی برگرفته از شکل صحیح واژه HOLD به معنای نگه داشتن است. اما این اشتباه از کجا نشأت گرفته است؟ در سال ۲۰۱۳ ارز بیت کوین برای اولین بار در تاریخ خود به قیمتی زیر هزار دلار رسید که این یک سقوط بزرگ در قیمت این رمز ارز به محسوب می شد. با سقوط قیمت این رمز ارز یک روند نزولی شدید در بازار شروع شد که باعث نگرانی شدید بسیاری از سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران اولین رمز جهان یعنی بیت کوین بود. در همان حال انجمن اینترنتی Bitcointalk که متشکل از اعضای جامعه بیت کوین بود پستی با تیتر I AM HODLING (من هودل می کنم) منتشر شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

کاربری که این پس را انتشار داد GameKyuubi نام داشت که بعدها اعلام کرد در هنگام انتشار این پست مست بوده است و  غلط املایی HODL ناشی از حالت مستی وی بوده است.  این اصطلاح که به طور ناگهانی و اشتباهی نوشته شد به یکی از اصطلاحات پایه و مانا در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شد و حتی سبک منحصر به فردی را در این بازار ایجاد کرد.

غالباً هودل کردن به نگهداری ارز رمزنگاری شده و عدم فروش آن تا زمانی که سود مناسبی داشته باشد اطلاق می شود. در روندهای صعودی و نزولی ناگهانی و موقت بازار بسیاری از سرمایه گذاران نمی توانند تصمیم درستی درباره دارایی خود داشته باشند به همین دلیل به هودل کردن روی می آورند و آنها را نگهداری می کنند. در واقع هودل کردن یک استراتژی بلند مدت برای دارایی است که معمولا با سود همراه است.

هودلر کیست؟

هودلر کیست

HODL  با گذشت زمان جایگاه ویژه ای در میان معامله گران ارزهای دیجیتال یافت و به اندازه ای پایدار بود که برای آن قوانین مطلق و مشخصی وضع شد. این قوانین توسط Brenden Mattthews و با کمک اعضای شاخص جامعه بیت کوین نگاشته شد و در وب سایت The HODLer Manifesto قرار گرفت. از دید نگارنده های این مانیفست هودلر واقعی بودن منوط بر رعایت این قوانین و عمل به آنها است و کسانی که این قوانین را زیر پا بگذارند هودلر های حقیقی نیستند.

هودلر ها عموماً به کسانی گفته می شود که قدرت ریسک پذیری درست و بالایی دارند و در نوسانات صعودی و نزولی قیمت‌ها تحت تاثیر قرار نمی گیرند و با دید بلند مدت و مقاومت در برابر نوسانات رمز ارزهای خود را نگهداری می کنند. هودلر ها با استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت دارایی های خود را ذخیره می کنند و با صبر و حوصله منتظر نتیجه مثبت آن می مانند

قوانین هودلر بودن

قوانین هودل

بسیاری از سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال با نگهداری ارزهای خود خود را یک هودلر تصور می کنند اما همان طور که گفتیم یک هودلر واقعی کسی است که از قوانین این امر که مانیفیست نامیده می شوند پیروی کند. این قوانین عبارت اند از:

  1. یک هودلر واقعی ارزهای خود را نگهداری می کند. این قانون ابتدایی ترین و اصلی ترین قوانین هودلینگ به شمار می آید. این قانون به سرمایه گذاران می گوید که ارزهای خود را نفروشند و هودلرهای حقیقی شاید ارزهای خود را خرج کنند اما آنها را نخواهند فروخت. قانونگذاران هودلینگ معتقد هستند فروش ارز مختص افراد ضعیف در بازار سرمایه است که بلافاصله با کوچکترین نوسان ارزهای خود را می فروشند و در زمان کمی هم از این کار پشیمان می شوند.
  2. هودلر ها در کف بازار خرید می کنند. هودلر های واقعی هنگامی که شرایط لازم برای خرید را داشته باشند و قیمت ارزشان در برابر ارز فیات پایین بیاید دست به خرید بیشتری می زنند و کاهش قیمت بر تصمیم آن ها تاثیری نخواهد داشت. البته یک هودلر همیشه قادر نیست در کف قیمت ارز بخرد چرا که قبلا سرمایه بزرگی را سپرده گذاری کرده است.
  3. هودلرهای واقعی از روند نزولی قیمت ترسی ندارند. یک هودلر حقیقی همواره در هر شرایطی که باشد به هودل کردن ادامه خواهد داد. اخبار ممنوعیت رمز ارزها در دولت ها، هک صرافی ها و سایر اتفاقات در بازار ارزهای دیجیتال هیچ تاثیری بر روی عملکرد یک هودلر واقعی نخواهد گذاشت و او بدون توجه به اتفاقات منفی به کار خود ادامه می دهد. آنها معتقد هستند که افراد منفی‌باف هیچ موفقیتی کسب نخواهند کرد.
  4. هودلرها حقیقی ارزهای خود را در کیف پول های آنلاین و یا صرافی ها نگهداری نمی کنند. یکی دیگر از قوانین این افراد عدم نگهداری ارزی که هودل می کنند در کیف پول های آنلاین و کیف پول صرافی ها است. همان طور که می دانید کیف پول های آنلاین و صرافی ها همواره در معرض خطرات و تهدیدات امنیتی هستند و نمی توان به قطع آنها را از این ریسک ها در امان دانست. هودلر های واقعی ریسک نمی کنند و به جای نگهداری ارزهای خود در این کیف پول ها آنها را در کیف پول های سخت افزاری و سرد ذخیره می کنند و خودشان دارایی های خود را کنترل می کنند.
  5. هودلر ها به جای فروش ارزهای خود را خرج می کنند. هودلرهای واقعی هیچ گاه ارزهای خود را در قبال ارز فیات معامله نمی کنند و اگر تصمیم به خرج داشته باشند با آن کالا و خدمات خریداری می کنند. هودلرها همواره به دنبال افرادی هستند که به جای استفاده از پول ملی و فیات ارزها را به شیوه مستقیم دریافت می کنند. این کار آنها به سایر هودلرها نیز کمک می کند. البته لازم است بدانید یک هودلر واقعی هیچ گاه در خرج کردن ارزهایش زیاده روی نمی کند و به اصطلاح ولخرجی نمی کند!
  6. هودلر ها همواره در حال بیان نکات مثبت هستند. یک هودلر واقعی در هر شرایطی ویژگی های مثبت ارز خود را بازگو می کند و از گفتن ویژگی های منفی می پرهیزد. البته آن ها هیچ گاه برای قانع کردن دیگران برای خرید ارز خود پافشاری و اصرار نمی کنند زیرا می دانند که ممکن است شخص مقابل دیدگاه متفاوتی با آن ها داشته باشد. هودلر ها تنها منابع و نکات مثبت را معرفی می کنند و به دیگریان اجازه می دهند تا خودشان با بررسی و تحلیل تصمیم درست را بگیرند. هودلرها هیچ وقت با دید تحقیر و تمسخر به دیگران نگاه نمی کنند و همواره با تواضع آموخته ها، دانسته ها و تجارب خود را به دیگران انتقال می دهند.
  7. هودلر ها با رشد ارزهای دیگر دچار فومو نمی شوند. اصطلاح فومو به معنی ترس از دست دادن است. در بازار ارزهای دیجیتال نوسانات بسیار زیاد هستند و گاهی ارزها به طور ناگهانی و تحت اتفاقات خاصی روند صعودی پیدا می کنند و ارزش آن ها بالا می رود. یک هودلر هیچ گاه از اینکه ارزهای دیگر از از ارز او پیشی بگیرند ترسی ندارد و معتقد است که هر ارز به جایگاه واقعی خود بر می گردد. همچنین هودلرها در برابر پامپ و دامپ ها وسوسه نمی شوند و ارزهای خود را برای خرید یک ارز رو به رشد نمی فروشند. آن ها با مدیریت ریسک و تفکر منطقی خود به هودل کردن ادامه می دهند و از تصمیم گیری های هیجانی اجتناب می کنند.
  8. هودلرها همواره در حال اجرای فول نود هستند. آخرین قانون هودلر بودن همواره فول نود بودن است. هودلر ها برای اطمینان از سلامت ارزها در همه حال نود خود را اجرا خواهند کرد و وظیفه خود در شبکه نودها را به نحو احسن انجام می دهند. هودلرها در همه حال کنترل دارایی خود را در دست دارند و با مشارکت در شبکه به بهبود شبکه کمک می کنند.

امنیت هودل کردن

امنیت هودل

سرمایه گذارانی که قصد هودل کردن ارزهای دیجیتال خود را دارند همواره مسئله امنیت آن را هم در نظر می گیرند. برای اطمینان از مسئله امنیت در هودل کردن باید کیف پولی را انتخاب کرد که ریسک هک کردن و از دست دادن دارایی در آن بسیار پایین باشد. کیف پول های مختلفی برای ارزهای دیجیتال وجود دارند که در دو دسته ی سرد و گرم جای می گیرند. کیف پول های گرم آن دسته از کیف پول ها هستند که در بستر اینترنت فعالیت دارند و به صورت آنلاین هستند و امکانات بسیاری برای کاربران فراهم می کنند. این کیف پول ها با وجود پروتکل های امنیتی پیشرفته باز هم تضمینی در برابر هک و ویروس ندارند و ممکن است تحت حمله هکرها و ویروس ها مخرب قرار گیرند به همین خاطر گزینه مناسبی برای هودل کردن نیستند.

کیف پول های سخت افزاری به کیف پول هایی گفته می شود که به جز در زمان معاملات نیازی به اتصال به اینترنت ندارند و به صورت آفلاین کار می کنند و این کیف پول ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و به خاطر آفلاین بودن از خطرات هک و ویروس و… در امان هستند و برای هودل کردن انتخاب درستی هستند.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات