Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/excapital/domains/excapital.net/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/excapital.net/:/tmp/) in /www/wwwroot/excapital.net/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
اموزش ایجاد سبد سرمایه گذاری در رمز ارزها - اکس کپیتال
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

اموزش ایجاد سبد سرمایه گذاری در رمز ارزها

نحوه چیدن سبد سرمایه گذاری

دسترسی سریع

در عصر حاضر ارزهای دیجیتال بخش مهمی از زندگی بسیاری از افراد محسوب می شوند و کمتر کسی را می توانید بیابید که ارزهای دیجیتال را نشناسد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در صورت انتخاب رمز ارز درست، بسیار سودمند خواهد بود و می توان آن را به عنوان منبع درآمدی پرسود تلقی کرد. اما سوالی که در بین سرمایه گذاران، خصوصا سرمایه گذاران مبتدی مطرح است این است که کدام رمز ارزها مناسب سرمایه گذاری است و چگونه می توان یک پرتفوی سودآور داشت؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه چیدن یک سبد سرمایه گذاری کم ریسک و پرسود را فراگیرید و سرمایه گذاری سودمندتری داشته باشید.

سبد سرمایه گذاری چیست؟

سبد سرمایه گذاری

سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال که با نام پرتفوی یا پروتفولیو (Portfolio) نیز شناخته می شود نرم افزاری است که دارایی های خریداری شده شما را نگهداری و مدیریت می کند و با ارائه یک چشم انداز کامل از بازار به شما کمک می کنند بتوانید عملکرد بهتری در بازار ارزهای دیجیتال داشته و دارایی های خود را رصد کنید.

سبد سرمایه گذاری در واقع مجموعه ای از دارایی های دیجیتال است که یک سرمایه گذار در کیف پول خود نگهداری می کند. سبد ارزهای دیجیتال معمولا ارز رمز ارزهای مختلفی تشکیل می شوند که انتخاب این رمز ارزها و دارایی ها بستگی به استراتژی و سبک معاملاتی معامله گر دارد.

چرا نحوه چیدمان سبد پرتفوی مهم است؟

سبد سرمایه گذاری

برخی از معامله گران مبتدی معمولا سرمایه گذاری خود را با یک رمز ارز شروع می کنند و پس از کسب سود در آن حجم بیشتری از آن را خریداری می کنند و به داشتن یک رمز ارز در کیف پول خود بسنده می کنند، اما این کار با ریسک بالایی همراه است زیرا در صورت نزول ارزش آن ارز دیجیتال معامله گر با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری بسیار مهم است، چرا که با نگهداری رمز ارزهای مختلف در کیف پول خود می توانید ریسک سرمایه گذاری را کاهش داده و از زیان های سنگین احتمالی جلوگیری کنید. البته موضوعی که باید به آن توجه داشت چگونگی تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری است. برای این کار پیش از هر چیز لازم است در مورد تخصیص دارایی ها در سبد سرمایه گذاری آگاهی لازم را کسب کنید و سپس از راهکارهای متعادل سازی سبد ارز دیجیتال و پوشش ریسک که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت استفاده نمایید.

متنوع سازی سبد ارز دیجیتال به چه معناست؟

اهمیت چیدن سبد سرمایه گذاری

متنوع سازی سبد سرمایه گذاری به این معنی است که سرمایه گذار در سبد خود طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال مختلف را نگهداری می کند. با ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری، معامله گر می تواند از استراتژی های پوشش ریسک استفاده کند و در صورت عدم رشد یا روند نزولی یک دارایی ریسک آن را با داشتن دارایی های در حال رشد جبران کند و تا حد قابل توجهی ریسک ضرر را کاهش و بازده سرمایه گذاری خود را افزایش دهد.

نحوه چیدن سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای نگهداری در سبد سرمایه گذاری، یکی از اقدامات هوشمندانه معامله گران موفق است و به عوامل مختلفی مانند استراتژی معامله گر، تجربه و قدرت تحلیل او بستگی دارد. هر سرمایه گذار پیش از سرمایه گذاری باید  بداند چه انتظاری از آن دارد و اهداف خود را از سرمایه گذاری مشخص کند. در این بخش برخی از راه های چینش سبد سرمایه گذاری سودآور به شما معرفی خواهد شد که می توانید در سرمایه گذاری های خود از آنها استفاده کنید.

چیدن سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال

تنوع رمز ارزها بر اساس صنعت

یکی از استراتژی هایی که می توانید در سرمایه گذاری خود از آن استفاده کنید، انتخاب ارزهای دیجیتال بر اساس کاربرد آنهاست. اکثر ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو کارنسی راهکارهای مختلفی برای حل مشکلات ارائه می دهند. بدیهی است پروژه هایی که کاربرد بیشتری داشته باشند، متقاضیان بیشتر و در نتیجه ارزش بالاتری خواهند داشت. پیش از سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال به خوبی در مورد آن تحقیق کنید و پروژه های پایدار و باثبات را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و اگر با ارز دیجیتالی برخورد کردید که هیچ هدف کاربردی ارائه نداده بود در خرید آن تجدید نظر کنید.

تنوع سبد دارایی بر اساس جغرافیا

بازار ارزهای دیجیتال یک مارکت جهانی است که در آن رمز ارزهایی با خاستگاه های مختلف حضور دارند. همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در برخی از کشورها ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند و این بر روی ارزش رمز ارز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، به همین دلیل در سبد خود دارایی هایی از نقاط مختلف جمع آوری کنید و بر روی یک جغرافیای خاص متمرکز نشوید. برای این کار می توانید در مورد ارز دیجیتال مورد نظر خود تحقیق کنید و خاستگاه آن را متوجه شوید.

چیدن سبد بر اساس جغرافیا

تنوع رمز ارزها بر اساس زمان

یکی از استراتژی هایی که استفاده از آن ممکن است سوددهی خوبی برای معامله گر داشته باشد چینش سبد بر اساس تنوع زمانی است. در این استراتژی سرمایه گذار باید روند بازار را تحلیل کرده و مناسب ترین زمان ها برای ورود و خروج را تشخیص دهد و با زمان بندی درست ارزهای دیجیتال را در زمان مناسب خریداری نماید. این روش ممکن است ریسک سرمایه گذاری را به صفر نرساند اما بازده خوبی برای سرمایه گذار خواهد داشت.

تنوع سبد سرمایه گذاری بر اساس تحلیل رمز ارزها

برای چیدن یک سبد سرمایه گذاری سودآور یکی از بهترین استراتژی ها تحلیل آنهاست. شما می توانید با مطالعه وایت پیپر یک پروژه و تحلیل و فاندامنتال اطلاعات بسیاری را در مورد پروژه مورد نظر به دست اورید. علاوه بر این با ابزارهای گوناگون در تحلیل تکنیکال و تحلیل درون زنجیره ای یا on chain، می توان عملکرد پیشین و احتمالی پروژه در آینده را بررسی کرد و متوجه میزان ثبات آن شد.

چیدن سبد بر اساس تحلیل

تنوع سبد سرمایه گذاری بر اساس تخصیص ریسک

در این استراتژی سرمایه گذاری شما باید دارایی هایی سبد سرمایه گذاری خود را بر اساس ریسک بالا، ریسک متوسط و ریسک کم انتخاب کنید و به هر یک از آنها وزن مناسبی تخصیص دهید. برای داشتن یک سبد متعادل ترکیبی از رمز ارزهای با ریسک بالا تا پایین را خریداری کنید. مسلما دارایی های تماما با ریسک بالا در صورت نزول قیمت شما را با ضررهای زیادی مواجه می کنند و اگر سبدی با دارایی های ریسک کم بسازید نیز شاید به سود دلخواه خود نرسید پس همیشه به میزان ریسک دارایی هایی که قصد خرید آنها را دارید دقت لازم را داشته باشید.

چیدن سبد بر اساس ریسک

چگونه سبدهای ارز دیجیتال پرسود را ردیابی کنیم؟

برای ردیابی ارزهای دیجیتال پرسود و داشتن یک سبد سرمایه گذاری سودمند شما باید از ابزارهای ردیاب مناسب استفاده نمایید. یکی از وب سایت هایی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند CoinStats است. علاوه بر این می توانید از وب سایت های معتبر و بزرگی همچون CoinMarketCap و CoinGecko نیز برای کسب اطلاعات در مورد وضعیت رمز ارزها استفاده نمایید.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال یکی از راه های رسیدن به کسب سود و درآمد عالی است اما رسیدن به این سود و درآمد هنگامی محقق می شود که سرمایه گذاری به صورت هوشمند و سنجیده انجام شود. یکی از راه های داشتن سرمایه گذاری سودآور تنوع بخشیدن به پرتفوی یا سبد سرمایه گذاری است که با این کار می توان ریسک ناشی از نوسانات احتمالی را به شدت کاهش داد و ریسک های احتمالی را پوشش داد. در این مقاله به معرفی برخی روش های تنوع بخشیدن به پرتفوی ارز دیجیتال و ابزارهای مورد استفاده پرداخته شد که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

جدیدترین اخبار
دیدگاه خود را با تحلیلگران دیگر به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات
علی
علی
1 سال قبل

مطلب خوبی بود ممنون