کارمزد ها و هزینه خدمات در اکس کپیتال

یکی از اهداف مهم تیم صرافی اکس کپیتال تسهیل دسترسی کاربران به معاملات ارزهای دیجیتال و ارائه خدمات با کمترین هزینه و بدون پیچیدگی ها و دشواری های خاص می باشد. در این راستا بستری امن را برای معاملات رمز ارزی شما فراهم ساخته ایم که در آن می توانید با کمترین پرداخت کارمزد معاملات خرید و فروش خود را انجام دهید.

 

کارمزد معاملات  در اکس کپیتال

✓ سطح برنزی: 0.8 %

خرید و فروش در این سطح تا سقف ۱ میلیون تومان، بدون نیاز به احراز هویت


✓ سطح نقره ای: کارمزد 0.5%

خرید و فروش تا سقف ۵۰ میلیون تومان، مدارک مورد نیاز برای احراز هویت: تصویر سلفی، تصویر شناسنامه


✓ سطح طلایی: کارمزد 0.4%

خرید و فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان، مدارک مورد نیاز جهت احراز هویت: مدارک سطح نقره ای + تصویر سند یا قول نامه یا قبض خدماتی منزل


✓ سطح الماس: کارمزد 0.3%

خرید و فروش تا سقف ۱ میلیارد تومان.

مدارک مورد نیاز جهت احراز هویت: مدارک سطح کاربری طلایی + تماس تصویری با خود شخص

 

انواع کارمزد

کارمزد هایی که توسط کاربران به صرافی های ارز دیجیتال پرداخت می شود انواع گوناگونی دارند. در ادامه به معرفی انواع کارمزدهای دریافتی در صرافی های ارزهای رمزنگاری شده خواهیم پرداخت.

  1. هزینه معاملات: منبع درآمد اصلی بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال از طریق کارمزدهایی است که در ازای ارائه خدمات به کاربران دریافت می کنند. این کارمزد هم در معاملات ارز فیات به ارز دیجیتال و هم در معاملات ارز دیجیتال-به ارز دیجیتال دریافت می شود.
  2. هزینه های واریز وجه و برداشت وجه: در برخی از صرافی های دیجیتال برای تراکنش های واریز و برداشت وجوه نیز کارمزدهایی در نظر گرفته شده است که مقدار آن بسته به نوع واریز متفاوت می باش اما به طور کلی هزینه های واریز وجه از برداشت آن کمتر است.
  3. هزینه های مربوط به شبکه: معاملات ارزهای دیجیتال در فضای بلاک چین انجام می گیرند. در صرافی های غیرمتمرکز معمولا هزینه ای برای شبکه از کاربران دریافت می شود ولی در صرافی های متمرکز این وجه دریافت نمی شود.

توجه نمایید ، صرافی اکس کپیتال تنها در مورد اول کارمزد دریافت می کنید و در مورد 2 و 3 هیچ کارمزدی برای صرافی دریافت نمی شود.

 

کارمزد انتقال رمز ارز از صرافی اکس کپیتال به سایر صرافی ها و یا کیف پول شخصی

در اکس کپیتال بیش از 450 رمز ارز قابلیت خرید و فروش دارد و با توجه به این مورد ما تنها کارمزد شبکه تعدادی از رمز ارزها را در اینجا برای شما قرار داده ایم. دقت داشته باشید کارمزد انتقال مرتبط با شبکه می باشد و هیچگونه کارمزدی توسط اکس کپیتال دریافت نمی شود.

نام ارز

کارمزد برداشت شبکه

بیت کوین

0.00035 BTC آدرس سگویت و آدرس لگاسی

اتریوم

متغیر بنا به شرابط شبکه

اتریوم

تتر

1 USDT

ترون

لایت کوین

0.001 LTC

لایت کوین

ریپل

0.1 XRP

ریپل

ترون

1 TRX

ترون TRC20

بایننس کوین

0.001 BNB

بایننس

بایننس کوین 0.0005 BNB

بایننس اسمارت چین BSC

 

نکته بسیار مهم:

در هنگام برداشت و یا واریز باید هر دو شبکه مبدا و مقصد از یک نوع شبکه باشند.

مثلا شما قصد انتقال 100 ترون به صرافی اکس کپیتال دارید. حال نیاز به آدرس کیف پول در صرافی اکس کپیتال دارید که راهنمای ایجاد آن در بخش مربوطه موجود می باشد. شما آدرس کیف پول خود را بر روی شبکه ی TRC20 در صرافی اکس کپیتال ایجاد می کنید. حال برای اینکه بتوانید به این آدرس ترون ارسال کنید باید در هنگام ارسال از هر مقصدی (کیف پول و یا صرافی دیگر) شبکه خود را TRC20 انتخاب و سپس رمز ارز خود را انتقال دهید. در صورت اشتباه انتخاب کردن شبکه ، رمز ارز شما در شبکه گم شده و دیگر قابل بازگشت نیست.